Czy do inhalatora można wlać olejek eteryczny? Odpowiadamy

Prozdrowotne działanie olejków eterycznych znane jest ludziom od tysięcy lat. Wiedza na temat ich stosowania przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Te naturalne produkty mogą być bardzo dobrym wsparciem dla organizmu podczas leczenia przeróżnych schorzeń. Zastanawiasz się nad tym, czy do inhalatora można wlać olejek eteryczny? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Olejki eteryczne, czyli co?

Olejki eteryczne to substancje, które pozyskiwane są z kwiatów, liści lub korzeni konkretnych roślin. Te związki lotne, ze względu na szereg swoich prozdrowotnych właściwości, stosowane są nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie naturalnej. Produkty te mogą być wykorzystywane na trzy sposoby. Możesz je wdychać podczas inhalacji, stosować miejscowo na skórze lub wykorzystywać podczas aromaterapii.

Po co robić inhalacje?

Jeżeli masz zatkany nos, katar lub infekcję górnych dróg oddechowych, warto zdecydować się na zrobienie inhalacji. Taki zabieg z pewnością poprawi Twoje samopoczucie. Możesz zrobić go domowym sposobem lub wykorzystać do tego specjalne urządzenie, jakim jest inhalator. Dzięki temu rozrzedzisz zalegającą wydzielinę, a odkażające działanie środków stosowanych w tym zabiegu pomoże Ci szybko wrócić do zdrowia.

Czy do inhalatora można wlać olejek eteryczny?

Jeżeli jesteś posiadaczem inhalatora parowego, to bez przeszkód możesz wlać do niego olejki eteryczne. Zawarte w nich substancje sprawią, że Twoje dolegliwości związane z infekcją szybko ustąpią. Najczęstszym wyborem przy przeziębieniach jest olejek eukaliptusowy lub tymiankowy. Oba te produkty wykazują działanie dezynfekujące, a przy tym pomogą Ci udrożnić drogi oddechowe oraz ułatwią oddychanie. Wystarczy zaledwie kilka kropel, a ulżysz sobie przy anginie, zapaleniu migdałków, krtani lub chorych zatokach. Bardzo dobrym wyborem przy takich schorzeniach są również olejki z drzewa herbacianego lub mięty.

Czy do inhalatora można wlać olejek eteryczny? Tak, ale uważaj, aby jego ilość była odpowiednia. Warto jednak zaznaczyć, że na takie zabiegi powinni uważać nie tylko alergicy, ale także kobiety w ciąży oraz dzieci. W razie wątpliwości zawsze lepiej najpierw skonsultować się z lekarzem. Szeroki wybór wysokiej jakości olejków eterycznych znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Wybierz dla siebie te, które są Ci niezbędne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl