Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje

Energia olejków, czakry

Czakry, wprowadzenie  i ich opis.

Zaburzenia, blokady, brak energii w ciele i odblokowywanie. 

Odszukaj na nowo swój balans i harmonie, wejdź w głąb siebie. 


Czakry to centra energetyczne w naszym ciele, przez które przepływa energia. Te centra energii są bezpośrednio połączone z naszymi atrybutami psychicznymi, fizycznymi i duchowymi. Czakry mogą zostać zablokowane. Kiedy tak się dzieje, nasza istota jako całość nie może się zrównoważyć, często prowadzi to do dysharmonii, choroby lub blokad emocjonalnych. Gdy zrozumiesz co reprezentuje każda czakra i co możesz zrobić, osiągniesz optymalną jakość życia, poprawisz swój stan zdrowia.  

Zrównoważ swoje „całe ja” Postaraj się uwolnić, otwórz się i szukaj rozwiązań w uzdrawianiu. Nałóż 1-3 krople olejku eterycznego na odpowiedni obszar czakry, na podeszwy stóp lub wdychaj olej przez cały dzień. Poczytaj o olejkach na stronie, jak można je stosować. 

Kochaj siebie na tyle, by zrezygnować ze wszystkiego co Ci nie służy,
co Cię nie rozwija i co nie daje Ci szczęścia.

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza koło, wir energii lub dysk. Czakry są to miejsca w systemie energetycznym człowieka, gdzie krzyżują się główne kanały energetyczne i gromadzi się tam energia, która przenika wszystko co istnieje. W czakrach energia  jest magazynowana i poddawana wibracjom i ruchowi obrotowemu z określoną częstotliwością i prędkością, zależną od umiejscowienia czakry i jej aktualnego stanu. W hinduizmie mamy ich 7. Czakry są to ośrodki (centra) naszej energii, rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała i każda z czakr odpowiada za różne sfery (zmysły i organy). Harmonia lub dysharmonia czakr to przede wszystkim odzwierciedlenie naszych zachowań w sferze duchowej oraz mentalnej. Czakry nie są widoczne, a ich zablokowanie może być skutkiem wielu objawów na poziomie psychicznym oraz fizycznym. Bardzo istotne jest aby doprowadzić je do równowagi i w konsekwencji homeostazy organizmu. Homeostaza organizmu to nasza odporność fizyczna i emocjonalna, czyli brak choroby i dobre samopoczucie, radość i wolność.

Czakry w ciele człowieka ....

Czakry według medycyny ajurwedyjskiej są ośrodkiem przyjmowania i przyswajania energii życiowej. W naszym ciele znajduje się niewidzialna sieć kanalików, poprzez które przepływa energia z naszego ciała do mózgu. O czakrach mówi już teraz również Europa zachodnia i wciela te terapie w życie z elementami Yogi.   

 • Czakra Korony  - dysharmonia zaburza pracę szyszynki, odpowiada za górną część mózgu
 • Czakry trzeciego oka  - dysharmonia może wywoływać choroby nowotworowe, astmę, choroby związane z niedomaganiem gruczołów dokrewnych i układu nerwowego, problemy z pamięcią i koncentracją.
 • Czakra gardła  - dysharmonia czynności gardła, częste infekcje, chrypka, zaburzenia gruczołu tarczycy i przytarczyc, oraz układu limfatycznego
 • Czakra serca - dysharmonia odpowiada za problemy z sercem i układem krążenia oraz  płucami i  grasicą
 • Czakra splotu słonecznego - dysharmonia odpowiada za pracę układu trawiennego, żołądek, trzustke, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, przeponę oraz uczucie ciepła w ciele
 • Czakra sakralna  - dysharmonia może wywoływać dolegliwości w obrębie miednicy np. pęcherz moczowy, nerki, gruczoły płciowe i narząd rozrodczy
 • Czakra podstawy może obniżać witalność, problemy psychiczne, choroby płuc, alergia, astma, białaczka, rak, zaburzenia układu rozrodczego, choroby krwi i stawów.

Czakry – Centrum Twojej ŚWiADOMOŚCI

Czakry to nasz potencjał energetyczny różnych funkcji świadomości i umysłu oraz wymiany energetycznej. Odpowiadają siedmiu podstawowym poziomom tj: poziom świadomości przetrwania i bezpieczeństwa, seksualności, siły, inteligencji emocjonalnej, osobowości, percepcji i mądrości. Czakry skupiają się wokół siedmiu żywiołów: ziemi, wody, ognia, powietrza, dźwięku, światła, myś

 

 

 

Co mówi o tym nowa dziedzina nauki psychoneuroimmunologia?

Psychoneuroimmunologia zajmuje się zależnościami nad doznaniami, emocjami i ich wpływem na reakcje chemiczne, jakie zachodzą w naszym ciele, organizmie.

Układ immunologiczny to nie tylko skłonność do infekcji, ale również obrona organizmu przed ciężkimi schorzeniami cywilizacyjnymi i wieloma dolegliwościami z którymi borykamy się na co dzień. Ważne i najważniejsze są dla nas emocje i kontrola nad nimi. Wybuchowość, podenerwowanie, lęki, brak wiary w siebie i niemożność wyznaczenia sobie celu ma coraz więcej ludzi. Wielu z nas żyje z dnia na dzień i nie posiada Energii, aby się wyzwolić z tego czego nie lubimy i nie chcemy! Często brak samozadowolenia z siebie i życia doprowadza do wielu chorób. Dla wielu z nas, wydaje się to proste, dla niektórych wręcz niemożliwe.

Naukowcy dr Meyer, dr  Holmes, psychiatra Marynarki Wojennej USA R. Rahe, prowadzili badania nad występowaniem schorzeń i czy faktycznie wpływ na nie ma tylko genetyka. Okazało się, że środowisko w jakim żyjemy oraz styl życia przewyższa zdecydowanie genetykę. Natomiast psychosoma  czyli stan połączenia naszego stanu psychicznego i fizycznego jest nierozerwalnym czynnikiem wpływającym na siebie i odzwierciedlający stan naszego zdrowia czyli ciała i ducha. Podsumowując, możemy powiedzieć, że ważna jest energia, która płynie w ciele i prawidłowa komunikacja miedzy czakrami.  

Czakry manifestują życiowe doświadczenia, energia, która przez nie przepływa ma wpływ na poziom naszej życiowej pomyślności i zadowolenia. Według medycyny ajurwedyjskiej pojawienie się choroby oznacza osłabienie którejś z czakr. Poszczególne centra energii charakteryzują fizyczne i emocjonalne dolegliwości.

Czakry w naszym ciele mogą być …

 • otwarte
 • zamknięte
 • nadmiernie aktywne
 • niedostatecznie aktywne

Blokady lub przeładowania czakr stanowią różnorodne problemy zdrowotne i życiowe. Jeśli czakra jest zablokowana w stanie zamkniętym, jest ona niezdolna do wytwarzania i otrzymywania energii na konkretnej płaszczyźnie, poziomie w ciele. Aby doprowadzić ciało do stanu równowagi między zewnętrznym polem energetycznym, a wewnętrznym przepływem energii należy między innymi oddziaływać poprzez różne zabiegi np. masaż na określone czakry połączone z aromaterapią, energia światła np. odpowiednie ŚWIECE połączone z naturalnymi olejkami, kamienie lub medytacja i Yoga.  

harmonia

Informacje zawarte na naszej stronie nie są przeznaczone do traktowania jako porady medycznej, służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu przepisywania, leczenia, zapobiegania ani diagnozowania jakiejkolwiek choroby lub stanu. Nie zmieniaj żadnych metod leczenia ani stosowania leków bez zgody lekarza.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl